Tercüme Bizim İşimiz
+90 (312) 417 0 470
bilgi@tercumeakademisi.net

İngilizce Tercüme

Yeryüzü üzerinde ilk küresel ortak dil olan ingilizce Germen dil grubuna aittir. Dünya nüfusunun azımsanamayacak kısmı gerek ana dil olarak gerekse de ikinci yardımcı dil olarak tercih ediliyor. Ülkemizde de oldukça benimsenmiş bir hal almıştır, öyle ki ingilizce öğretmenliği yada ingilizce tercümanlığı en gözde meslekler halini almıştır. Çok küçük yaşlardan itibaren verilen eğitim sayesinde çocuklar daha aktif olarak kullanmaktır. Millet olarak o kadar benimsenmiş ki çoğu esnafımız mekan isimlerini bile ingilizce seçmeyi tercih ediyor. Hatta kamu yada özel sektörde iş arayışında olanlara bile eğitiminden sonra İngilizce bilgi seviyesi soruluyor. Çoğu özel firma bünyesinde ingilizce tercüme işi ile birlikte diplomasına göre kişilere statü kazandırıyor.

Neden İngilizce

Yukarıda da belirtildiği üzere küresel ortak dil ilan edilen bu lisan birçok alanda insanların karşına çıkıyor. Bilim, sanat, iş, ekonomi ve benzeri türevi konularda kullanılıyor, yani ingilizce eşittir dünya ile iletişim. Yabancı bir şirketle ortaklık kuracaksınız anlaşma için ingilizce tercüme şart ki bu firma Japon bile olabilir siz Japonca bilmiyor olabilirsiniz ama onlar ingilizceyi mutlaka biliyordur. Tercümanlık aslında resmiyette olmasa da iki grup olur birincisi yazıyı istenilen dile çeviren ikincisi konuşulan konuyu çeviren. Yazı olayında imlalar olur dilbilgisi olur, konuşma sırasında aksan olur kısaltma olur. Televizyondaki yayın sırasında hata yapma hakkınız pek olmaz ama evrak çevirisinde silip baştan düzeltebilirsiniz. Kısacası dış dünya ile bağlantı kurmak isteniyorsa ingilizce şart.

İngilizce Tercüme Her Alanda Gerekebilir

Hayatımızın her alanında karşımıza çıkıyor derken şaka yapılmıyordu, ilk olarak temel eğitim veren ilkokul düzeyinde ana dersler arasında yer alırken dinlediğimiz şarkı ve sanatçılarda bile karşımıza çıkar elbette ki bu kadar basit düzeydeki işler için tercüme gerekmez ama bu sizin işiniz ise yapmalısınız. Yafa sizin adınıza tercümanlar veya tercüme hizmeti veren firmalar yapar. Bazı durumlarda kendi içinde tercüman bulamayan özel ve kamu kuruluşlarının anlaşmalı olduğu şirketler oldukça başarılı olarak bu işi yürütür. Bu sektörde bireyselden çok kurumsallaşmış kişilere güvenilir, çünkü hem fiyat bakımından hem de deneyim bakımından daha yeterlidirler.

Open chat
Powered by